כיצד להתכונן לשיחת טלפון חשובה

אתם עומדים בפני שיחה חשובה? כדאי שתגיעו מוכנים.
שיחות טלפון יומיומיות הן לא משהו שאנחנו מקדישים להן המון מחשבה, אך לעתים יש שיחות הרות גורל, או סתם כאלה שבעקבותם יש השלכות שכדאי להתכונן אליהן.
.
שיחות לדוגמא אליהן כדאי להתכונן:
ראיון עבודה טלפוני, או כל ראיון אחר, בדיקה רפואית טלפונית, דייט טלפוני, קבלת שירות מנציג בנושא חשוב, שיחה עם נציג מהבנק, שיחה עסקית חשובה ועוד המון.
לכל השיחות האלה ועוד המון חשוב להתכונן, במידה והשיחה נקבעת מראש בזמן מוגדר קל יותר להתכונן אליה, כמו גם אם אתם אלו שיוזמים את השיחה ואף במקרים בהם אתם יודעים שיחה צריכה להתקבל אך לא יודעים בדיוק מתי.
.
הכינו חומר שייתכן ותצטרכו בשיחה
ראשית פנו לעצמכם זמן להכנה, בזמן הזה וודאו שיש לכן כל מה שצריך למהלך השיחה, לדוגמה, אם זו שיחה עם נציג שירות וודאו שיש לכם מסמכים רלוונטיים, אם זה ראיון עבודה וודאו שמולכם נמצא מסמך עם קורות החיים שלכם, אם זו שיחה עסקית הכינו את כל המסמכים, גרפים, הצעות ומידע שחשוב שיהיו זמינים עבורכם במהלכה.
.
רשימת נושאים שחשוב לשוחח עליהם
לאחר מכן הכינו רשימה של נושאים שחשוב לכם שיעלו בשיחה בראשי תיבות, במקרה של דייט טלפוני הכינו נושאי שיחה כדי להימנע משתיקות מביכות, במקרה של שיחה בדיקה רפואית הכינו רשימה עם כל הנושאים הרלוונטיים, מקומות כואבים, חידוש תרופות וכו..
.
יצירת קירוב עם מושא השיחה
כמעט בכל שיחה חשוב ומומלץ בתחילת השיחה לנהל שיחת חולין לקירוב ויצירת ראפור, מומלץ לתבל אותה בהומור ולכוון לנושאים בעלי מכנה משותף עם האדם איתו תדברו.
הכינו אנקדוטות, נושאים קלילים ורעיונות לשבור את הקרח, אם אתם מכירים את האדם איתו תתנהל השיחה תוכלו לכוון לנושאים שעשויים לעניין אותו.
.
שתהיה שיחה מוצלחת!
Exit mobile version